Ale najpierw czekają nas najprawdopodobniej ostatnie dni z temperaturą powyżej 30 stopni, a takie temperatury wystąpią w czwartek i piątek. 

W poniedziałek na południu kraju temperatury przekraczały 30 stopni. Ostatniej nocy przez nasz kraj przechodził front chłodny, który wyparł na chwilę gorącą masę powietrza na wschód. Dziś i jutro przyjemne temperatury od 20 do 25 stopni, tylko na zachodzie jutro do 28-29.

U wybrzeży Nowej Fundlandii znajduje się wyż, który powoli wędruje na wschód. Po jego północnych obrzeżach  będzie wędrować zimne powietrze znad Grenlandii. Dzięki niemu nad północnym Atlantykiem wspomniany wyż się umocni i wraz z niżem, który dziś zacznie pogłębiać  się  w okolicach Szkocji, z  dużym impetem skierują chłodne powietrze nad Europę, które będzie wypierać  gorące powietrze na wschód. W chłodnym powietrzu jakie będzie nad Skandynawią i północną Rosją rozbuduje się silny wyż, który zablokuje dalszy napływ chłodu na wschód.
W wyniku tego procesu, ciepłe masy powietrza zostaną wyparte w weekend  nieco za nasze w wschodnie granice. Na styku tych dwóch mas powietrza powstanie  aktywna strefa frontowa, która może przynieść dużo deszczu we wschodniej i południowej Polsce.

krzychoPrognoza pogodyAle najpierw czekają nas najprawdopodobniej ostatnie dni z temperaturą powyżej 30 stopni, a takie temperatury wystąpią w czwartek i piątek.  W poniedziałek na południu kraju temperatury przekraczały 30 stopni. Ostatniej nocy przez nasz kraj przechodził front chłodny, który wyparł na chwilę gorącą masę powietrza na wschód. Dziś i jutro przyjemne...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę