Dziś rano nad naszymi Mazurami znajduje się centrum ośrodka wyżowego z ciśnieniem sięgającym ok. 1024 hPa. Wczoraj sprowadzał dość rześkie powietrze z północnego wschodu. Dziś rano w Wierzchowie odnotowano 4.6*C. Wyż będzie jednak przesuwał się nad Europę Wschodnią, co da nam dziś i jutro napływ gorących mas powietrza z południa i w środę gorącą pogodę na zachodzie, a jutro nawet jednodniowy upał, bo sięgający 31 stopni. Na wschodzie będzie początkowo chłodniej, ale to tam utrzyma się gorące powietrze jeszcze w piątek.

Strefowa cyrkulacja jednak działa i znajdziemy się wkrótce pod wpływem kolejnego niżu – napłynie chłodniejsze polarno-morskie powietrze. Upału już być nie powinno, choć model GFS nie wyklucza jeszcze paru gorących dni na zachodzie kraju. Ogólnie jednak temperatury w dzień będą jedynie nieznacznie przekraczać 20 stopni. Wkroczeniu w piątek frontu chodnego będą towarzyszyć miejscami obfite opady deszczu.

Parametr T2M - mapka
Dziś po południu gorąco w zachodniej połowie kraju
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/08/Temperatura-maksymalna-21-VIII-2018.jpg?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/08/Temperatura-maksymalna-21-VIII-2018.jpg?resize=150%2C150&ssl=1markSytuacja obecnaDziś rano nad naszymi Mazurami znajduje się centrum ośrodka wyżowego z ciśnieniem sięgającym ok. 1024 hPa. Wczoraj sprowadzał dość rześkie powietrze z północnego wschodu. Dziś rano w Wierzchowie odnotowano 4.6*C. Wyż będzie jednak przesuwał się nad Europę Wschodnią, co da nam dziś i jutro napływ gorących mas powietrza z...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę