Obecnie na wschodzie najwięcej chmur i na powoli rozmywającym się froncie chłodnym, który tam stacjonuje, mogą pojawić się opady deszczu. Pozostała część kraju znajduje się w obszarze wału wyżowego łączącego klin azorski z wyżem znad północnej Rosji. Pomimo chmur powinno się z czasem rozpogadzać.

W przyszłym tygodniu nie oczekujemy większych zmian, choć ustępujący znad Rosji wyż pozwoli na przywrócenie cyrkulacji strefowej. Niże znad Atlantyku mają jednak wędrować na razie przez Skandynawię i jedynie północ kraju mogą sięgać opady deszczu.

Czeka nas tydzień spokojny w pogodzie i bardzo ciepły, choć poranki miejscami mgliste. Od środy zwłaszcza na południu napływać ma z południa gorące powietrze. Nie będzie to też czas sprzyjający grzybiarzom, bo dopiero w piątek możliwe są opady w głębi kraju, choć będą raczej niewystarczające na obecne potrzeby i przejdą przez nasz kraj dość szybko.

Pomijając Polskę północną, od środy znów czekać nas mają wyższe, ponad 25-stopniowe temperatury.

Według modelu GFS na większe opady możemy liczyć w piatek i sobotę, choć będą miały one charakter incydentalny.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/09/Temperatura-maksymalna-8-IX-2018.jpg?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/09/Temperatura-maksymalna-8-IX-2018.jpg?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaObecnie na wschodzie najwięcej chmur i na powoli rozmywającym się froncie chłodnym, który tam stacjonuje, mogą pojawić się opady deszczu. Pozostała część kraju znajduje się w obszarze wału wyżowego łączącego klin azorski z wyżem znad północnej Rosji. Pomimo chmur powinno się z czasem rozpogadzać. W przyszłym tygodniu nie oczekujemy...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę