Nad większością Polski dzień rozpoczął się prawie bezchmurnie. Niebo zasnute chmurami jedynie nad Wybrzeżem. Nad tą strefą zachmurzenia ciągnącą się od Atlantyku po zachodnią Rosję przebiega prąd strumieniowy wiejący ponad 200 km/h, co też wynika ze skracającego się dnia, ochładzania Arktyki i rosnącego kontrastu termicznego. Większość kraju jest po południowej stronie frontu, gdzie napływa ciepłe powietrze z południowego zachodu. Temperatury mają dziś osiągnąć najwyższe wartości w tygodniu – dochodząc do 29 stopni na Dolnym Śląsku.

Fala frontu zacznie się jednak w ciągu dnia przesuwać na południe. Stopniowo zachmurzeni od północy będzie rosnąć i wkraczać coraz bardziej w głąb kraju. Po południu i wieczorem ma padać na północy kraju. W nocy strefa zachmurzenia frontowego sięgnie Dolnego Śląska i Mazowsza. Od czwartkowego poranka zacznie padać na zachodzie. Opady przeniosą się stopniowo na wschód.

 

markPrognoza pogodyNad większością Polski dzień rozpoczął się prawie bezchmurnie. Niebo zasnute chmurami jedynie nad Wybrzeżem. Nad tą strefą zachmurzenia ciągnącą się od Atlantyku po zachodnią Rosję przebiega prąd strumieniowy wiejący ponad 200 km/h, co też wynika ze skracającego się dnia, ochładzania Arktyki i rosnącego kontrastu termicznego. Większość kraju jest po...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę