Po kilku dniach słonecznej i gorącej pogody czeka nas ochłodzenie i to już od piątku. Gorąco będzie jeszcze we wschodniej połowie Polski, w sobotę chłodniej już wszędzie.

Dziś w wielu miejscach temperatura przekroczyła 25 stopni. Jednak nad północną i zachodnią Polskę wkroczył już chłodny front atmosferyczny za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Najbliższa noc będzie pochmurna w strefie frontu, który będzie przebiegał od Dolnego Śląska po Podlasie.  W tym pasie będą występować przelotne opady deszczu, miejscami może padać mocniej. Temperatura minimalna wyniesie od 9-11*C na północy kraju, do 14-16*C miejscami na południu.

 

Jutro w ciągu dnia strefa frontu chłodnego powoli będzie wędrować na wschód, a wraz z nim opady deszczu oraz miejscami burze, których najwięcej będzie w górach oraz w pasie od Górnego  Ślaska po centrum kraju. Piątek będzie już nieco chłodniejszy na północy i zachodzie kraju, gdzie temperatura wzrośnie do 18-20 stopni. Gorąco będzie jeszcze w południowo- wschodniej części kraju. Tam przed ochłodzeniem temperatura wzrośnie do 25-27 stopni.
Wieczorem już cała Polska będzie pod wpływem chłodnego powietrza.

Następna noc będzie dość chłodna, zwłaszcza w północnej Polsce,  gdzie rano miejscami może być nawet 6 stopni. Na zachodzie kraju również temperatura spadnie poniżej 10 stopni. We wschodniej połowie Polski możliwe są silne opady deszczu i tam temperatura wyniesie od 12 do 14 stopni.

W sobotę  opady deszczu będą występować   do godzin popołudniowych w  Karpatach oraz   wschodniej Polsce, późnym popołudniem opuszczą nasz kraj.    Zachodnia połowa Polski może liczyć na sporo chwil ze słońcem i tam też będzie najcieplej, temperatura może wzrosnąć do 22 stopni, we wschodniej części kraju,  pod chmurami będzie chłodniej, od 15 do  18 stopni.

W niedzielę cały kraj znajdzie się pod wpływem rozległego wyżu znad południowej Europy. Pogoda będzie sprzyjać przebywaniu na świeżym powietrzu. Temperatura wyniesie od 18-20*C na północy kraju do 22 stopni na południu i zachodzie.  Będzie to jednocześnie wstęp do dużego ocieplenia w przyszłym tygodniu, kiedy temperatury ponownie mogą zbliżyć się do 30 stopni.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/09/day-14-IX-1.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/09/day-14-IX-1.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowa Po kilku dniach słonecznej i gorącej pogody czeka nas ochłodzenie i to już od piątku. Gorąco będzie jeszcze we wschodniej połowie Polski, w sobotę chłodniej już wszędzie. Dziś w wielu miejscach temperatura przekroczyła 25 stopni. Jednak nad północną i zachodnią Polskę wkroczył już chłodny front atmosferyczny za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie....Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę