Po weekendowym ochłodzeniu, początek tygodnia przyniesie ponownie bardzo  duże ocieplenie, które potrwa do soboty. Wtedy może nadejść znaczne ochłodzenie.

Wszystko za sprawą układu wyżowego jaki rozbudował się nad środkową i południową Europą. Przesunie się na wschód, dzięki czemu po jego zachodniej krawędzi będzie napływać do nas gorące powietrze z południowego zachodu. Drugim istotnym czynnikiem, który będzie powodował napływ ciepłego powietrza, będą niże atlantyckie, które jeden po drugim będą wędrować znad Atlantyku, nad Wyspy Brytyjskie i dalej Skandynawie. Pierwszy z nich,  to  były Huragan Helene, który jutro wieczorem dotrze już jako zwykły niż nad Wyspy Brytyjskie. Przyniesie tam dużo deszczu oraz  silne porywy wiatru. Nie będą one niszczycielskie.

W poniedziałek początek ocieplenia.

Jutro temperatura w całym kraju powinna przekroczyć 20 stopni, a w wielu miejscach osiągnąć  24-25 stopni. Jednocześnie będzie dużo słońca.

We wtorek będzie jeszcze cieplej,  w wielu regionach temperatura osiągnie 25-27 stopni, a w południowo- zachodniej Polsce nawet 29.

Wtorek będzie gorący w większości kraju.

Podobne temperatury będą utrzymywać się do piątku, kiedy po południu do zachodniej Polski dotrze front chłodny głębokiego niżu, jaki powstanie w rejonie Wysp Brytyjskich i będzie kierował się nad Skandynawię.  Zimne powietrzem zostanie z impetem wepchnięte nad środkową Europę i już w sobotę cała Polska będzie w jego zasięgu. Temperatura maksymalna będzie wówczas w Polsce wahać się w okolicach 15 stopni.

 

krzychoPrognoza pogodylato,słońcePo weekendowym ochłodzeniu, początek tygodnia przyniesie ponownie bardzo  duże ocieplenie, które potrwa do soboty. Wtedy może nadejść znaczne ochłodzenie. Wszystko za sprawą układu wyżowego jaki rozbudował się nad środkową i południową Europą. Przesunie się na wschód, dzięki czemu po jego zachodniej krawędzi będzie napływać do nas gorące powietrze z południowego...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę