Październik 2018 zapisze się jako kolejny bardzo ciepły miesiąc tego roku. Temperatury były wyższe niż rok temu i o 1,7*C przekroczyły średnią temperaturę dobową z wielolecia. Jeszcze w połowie miesiąca sięgały niemal 25 stopni. Najmocniej temperatury odbiegały od normy na południowym zachodzie i południu, a najcieplejszymi stacjami okazało sie Opole i Ustka. Na zachodzie w wielu miejscach jeszcze nie było przymrozków. Ponadto wyżowa pogoda zapewniła nam bardzo duże usłonecznienie. 

Miesiąc zaczął się dość istotnym ochłodzeniem, które jednak było przejściowe. Skończył się wyjątkowo ciepło jak na koniec października – anomalia dobowa 30 października sięgnęła niemal 10°C.

Przebieg odchyleń temperatury względem normy wieloletniej. Źródło: meteomodel.pl

markPodsumowaniaPaździernik 2018 zapisze się jako kolejny bardzo ciepły miesiąc tego roku. Temperatury były wyższe niż rok temu i o 1,7*C przekroczyły średnią temperaturę dobową z wielolecia. Jeszcze w połowie miesiąca sięgały niemal 25 stopni. Najmocniej temperatury odbiegały od normy na południowym zachodzie i południu, a najcieplejszymi stacjami okazało sie...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę