Ostatnie dni roku upłyną z jesienną pogodą i nie przyniosą większych zmian. Niż ze Skandynawii znajduje się po południu nad Polską. Obecnie sprowadza nad zachód kraju przelotne opady deszczu, które w drugiej części dnia występować będą głównie na wschodzie. Jednak na południowym i północnym wschodzie i w górach na koniec posypie śniegiem.

Za odchodzącym niżem utworzy się chwilowy klin wysokiego ciśnienia, przez co sylwestrowa noc minie z możliwymi rozpogodzeniami i lekkim mrozem tylko na wschodzie.

Jednak Nowy Rok przyniesie zmiany – kolejny niż, głębszy niż ostatnie, nasunie się nad Europę Wschodnią. Przyniesie we wtorek najpierw opady deszczu, a potem śnieg w większości kraju. Spowoduje napływ najpierw chłodniejszego powietrza polarnomorskiego  z północnego wschodu. 2 stycznia może już napływać powietrze pochodzenia arktycznego. Temperatury spadną poniżej zera w dzień i będzie mocniej wiało w całym kraju. Na Bałtyku spodziewany jest sztorm. Zatem wraz z nowym rokiem zacznie się lekka zima, którą jednak już w weekend przerwie odwilż (5 stycznia).

Po południu w większości kraju będę padać deszcz, w nocy odchodzący niż zaznaczy się na wschodzie i południu opadami śniegu.
Prognozowany opad śniegu najbliższej nocy.
Opady śniegu jakie nadciągną na początku nowego roku powinny przy ujemnych temperaturach utworzyć cienką pokrywę śnieżną w większości kraju. Powyżej prognoza dla 2 stycznia 2019.
Od 2 stycznia zacznie napływać zimne powietrze z północy. Czwartek zapowiada się z lekkim mrozem i cienką pokrywą śnieżną w większości kraju
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/12/Temperatura-maksymalna-29-XII-2018.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2018/12/Temperatura-maksymalna-29-XII-2018.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza pogodyOstatnie dni roku upłyną z jesienną pogodą i nie przyniosą większych zmian. Niż ze Skandynawii znajduje się po południu nad Polską. Obecnie sprowadza nad zachód kraju przelotne opady deszczu, które w drugiej części dnia występować będą głównie na wschodzie. Jednak na południowym i północnym wschodzie i w górach na...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę