Wczoraj odwilż występowała w większości kraju, jednak zaczęło napływać zimniejsze powietrze z północy i dzisiaj już temperatur będą niższe, na wschodzie całodobowy mróz. Takie wahania temperatury wokół zera stopni, z okresowym napływem opadów deszcz i śniegu (głównie na wschodzie i południu) będą dalej kontynuowane w przyszłym tygodniu.

Układ wyżowy z Europy Zachodniej wycofuje się stopniowo nad Atlantyk, więc niże wędrując przez Skandynawię na jego wschodnim obwodzie będą już kierować się prosto na nasz region Europy. Takie kolejne uderzenie układu niskiego ciśnienia spodziewane jest we wtorek, które oprócz silniejszego wiatru przyniesie kolejną porcję śniegu.

Póki co jednak dwa spokojne wyżowe dni, choć słońca będzie niewiele. Na niebie dominować będą chmury typu warstwowo-kłębiastego. Dziś i jutro jedynie na zachodzie temperatury lekko dodatnie. We wschodniej połowie Polski spodziewamy się sporego mrozu najbliższej w nocy – temperatury spadną poniżej -10*C. Dzisiaj w Suwałkach odnotowano -6.7 °C.

Południowy wschód czeka mroźny wieczór i noc
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/01/T2M_39.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/01/T2M_39.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza pogodyWczoraj odwilż występowała w większości kraju, jednak zaczęło napływać zimniejsze powietrze z północy i dzisiaj już temperatur będą niższe, na wschodzie całodobowy mróz. Takie wahania temperatury wokół zera stopni, z okresowym napływem opadów deszcz i śniegu (głównie na wschodzie i południu) będą dalej kontynuowane w przyszłym tygodniu. Układ wyżowy z...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę