Najbliższe dni miną przy wyżowej pogodzie, co oznacza więcej słońca, sporadyczne opady, ale i ujemne temperatury. Dziś centrum wyżu znajdzie się nad Niemcami (ponad 1020 hPa) i powoli będzie się przesuwać nad Europę Wschodnią. Układ utworzył się w zimnym wilgotnym powietrzu znad Morza Norweskiego i Północnego.

Oznacza to, że mróz nie będzie wcale taki tęgi, a oprócz pełnego rozpogodzenia występuje zachmurzenie podinwersyjne. W nocy skutkuje to znacznymi różnicami w spadkach temperatury – na południowym wschodziej temperatury spadły już poniżej -10*C, choć na północ od Poznania i Warszawy w strefie zachmurzenie zatrzymały się na ok. -3*C.

Najpierw noce najzimniejsze będą w górach, na południu kraju, a w połowie tygodnia na wschodzie, choć temperatury nie spadną aż tak znacznie jak w wcześniej się zapowiadało, do parunastu stopni poniżej zera.

Wpływ Atlantyku będzie silniejszy niż pokazywały wcześniej prognozy i w przyszły weekend możemy się spodziewać przejścia ciepłego frontu z opadami śniegu (choć nadal to niepewny wariant). Według ostatnich realizacji prognozy modelu GFS srogi mróz z północnego wschodu jednak ma nie spłynąć w drugiej połowie tygodnia… przynajmniej na razie.Parametr T2M - mapka
Jedna z najzimniejszych nocy przyszłego tygodnia na wschodzie zdarzy się z wtorku na środę.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/01/Temperatura-maksymalna-20-I-2019.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/01/Temperatura-maksymalna-20-I-2019.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza pogodyNajbliższe dni miną przy wyżowej pogodzie, co oznacza więcej słońca, sporadyczne opady, ale i ujemne temperatury. Dziś centrum wyżu znajdzie się nad Niemcami (ponad 1020 hPa) i powoli będzie się przesuwać nad Europę Wschodnią. Układ utworzył się w zimnym wilgotnym powietrzu znad Morza Norweskiego i Północnego. Oznacza to, że...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę