W tej chwili nad północną cześć USA nadciąga wyjątkowo zimna masa powietrza.


Wyjątkowo mroźne powietrze znad Kanady wtargnie nad USA.

Na wysokości 850hPa (około 1,5 km nad ziemią) temperatura będzie wynosić od -35 do -40 stopni.


Wyjątkowo mroźne powietrze będzie związane z górną zatoką niżową, która znajdzie się nad rejonem Wielkich Jezior.

W ciągu najbliższych 2-3 dni temperatury w stanach Dakota Północna i Południowa, Minnesota, Wisconsin oraz Iowa mogą spadać nocami do minus 40 stopni, a w ciągu dnia nie przekraczać minus 30- 35 stopni. Nad południową Kanadą oraz obszarem Wielkich Jezior już od kilku dni znajdują się wyjątkowo mroźne masy powietrza.

Tym razem obszar mroźnego powietrza arktycznego obejmie znaczną cześć USA sięgając północnej Oklahomy, Tennessee i Północnej Karoliny. Atak potężnego mrozu będzie na szczęście krótki, gdyż już w weekend w tej części USA temperatury mogą być dodatnie, ale na krótko. W prognozach rysuje się kolejny napływ mroźnego powietrza nad północną cześć Stanów Zjednoczonych.


Temperatury maksymalne mogą nie wzrastać powyżej minus 35 stopni, a nocą mogą spadać poniżej minus 40 stopni.

Należy zwrócić uwagę, że są to obszary położone na południe od Polski, biorąc pod uwagę szerokość geograficzną.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/01/36_6_na-1-1.gif?fit=704%2C513&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/01/36_6_na-1-1.gif?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza pogodyW tej chwili nad północną cześć USA nadciąga wyjątkowo zimna masa powietrza. Wyjątkowo mroźne powietrze znad Kanady wtargnie nad USA. Na wysokości 850hPa (około 1,5 km nad ziemią) temperatura będzie wynosić od -35 do -40 stopni. Wyjątkowo mroźne powietrze będzie związane z górną...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę