Do 16.9°C dobiła wczoraj temperatura w Pszennie. Nie ma się co łudzić, że takie kwietniowe temperatury będą już standardem, ale faktycznie kolejne dni będą nadal ciepłe jak na luty, z temperaturą na południu przekraczającą 10 stopni.

Wyż, który zapewnia w więszości kraju słoneczną pogodę będzie słabł. Od północnego wschodu nasuwa się już zachmurzenie frontu chłodnego, który przyniesie nad wschodnią Polskę po południu słabe opady przelotnego deszczu. Suche i ciepłe powietrze zastąpi wilgotniejsze i chłodniejsze, choć na południu i południowym zachodzie wciąż pozostanie słonecznie, bo front tam nie dotrze. Różnice temperatury znów będą znaczne, bo tam, gdzie chmur nie będzie temperatura może sięgnąć 14 stopni.

Taki podział na ciepłe południe i chłodną północ utrzyma się na parę dni, choć i tam, gdzie początkowo temperatury przekraczać będą 10 stopni od środy zacznie robić się chłodniej. Na razie model GFS przewiduje, że najzimniej będzie w przyszłą sobotę – w nocy można się pod koniec przyszłego tygodnia spodziewać lekkiego mrozu. Nie będzie to jednak powrót do zimy, bo ma być to przejściowa zmiana.Wczorajsza anomalia przekraczała 6 stopni Celsjusza.

Niedziela już nie będzie tak słoneczna jak wczoraj, północna część kraju będzie spowita chmurami z których może padać przelotny deszcz. Na południowym zachodzie do 14 stopni, choć nieco już chłodniej niż w sobotę.
Przyszła sobota zapowiada się dużo chłodniej niż miniona, na wschodzie temperatury mogą nie przekraczać zera stopni.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/02/Temperatura-maksymalna-16-II-2019.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/02/Temperatura-maksymalna-16-II-2019.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaDo 16.9°C dobiła wczoraj temperatura w Pszennie. Nie ma się co łudzić, że takie kwietniowe temperatury będą już standardem, ale faktycznie kolejne dni będą nadal ciepłe jak na luty, z temperaturą na południu przekraczającą 10 stopni. Wyż, który zapewnia w więszości kraju słoneczną pogodę będzie słabł. Od północnego wschodu nasuwa...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę