Stabilne układy wysokiego ciśnienia ustępują i zaczyna się okres pogody zmiennej z częstymi odwiedzinami niżów znad Atlantyku. Dynamice sprzyja intensywny prąd strumieniowy, który nad oceanem sięga 250 km/h. Już teraz nad więszością kraju są chmury ciepłego frontu i pada na Pomorzu, a opady z biegiem dnia obejmą większość kraju, prócz południowych regionów. W górach jeszcze może poprószyć śniegiem.

Dynamika w pogodzie będzie też dotyczyła temperatury. Dziś na południowym zachodzie może być do 13 stopni, jutro w Małopolsce nawet ponad 15*C. Jutro i we wtorek mocno powieje z południowego zachodu, zwłaszcza w górach i nad morzem – do 100 km/h. Następnie po przejściu chłodnego frontu w środę zacznie wiać z zachodu i się ochłodzi, choć nie na długo i bez powrotu do okołozerowych temperatur. Bardzo ciepło zapowiada się bowiem czwartek – 18 stopni ma wtedy pojawić się w nie jednym miejscu.

Zimniejszy zapowiada się dopiero przyszły weekend – w nocy z soboty na niedzielę na północnym wschodzie temperatura może zejść lekko poniżej zera.

Jeszcze wczoraj na wschodzie Polski panował mróz nawet w dzień.

Na Dolnym Śląsku może być dzisiaj ponad 14 stopni.
Poniedziałek nie będzie jedynym tak ciepłym dniem tygodnia. Jeszcze wyższe temperatury mogą panować w czwartek. Według prognozy GFS na południu temperatura może sięgnąć 4 marca 18 stopni. W środę jednak się ochłodzi.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/03/Temperatura-maksymalna-2-III-2019.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/03/Temperatura-maksymalna-2-III-2019.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaStabilne układy wysokiego ciśnienia ustępują i zaczyna się okres pogody zmiennej z częstymi odwiedzinami niżów znad Atlantyku. Dynamice sprzyja intensywny prąd strumieniowy, który nad oceanem sięga 250 km/h. Już teraz nad więszością kraju są chmury ciepłego frontu i pada na Pomorzu, a opady z biegiem dnia obejmą większość...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę