To będzie bardzo ciepła marcowa niedziela. Polska na jeden dzień znajduje się w ciepłym sektorze słabnącego niżu 'Igor’, który zaciąga do nas z basenu Morza Śródziemnego dużo cieplejsze powietrze. Choć jeszcze wczoraj tylko na południowym zachodzie temperatura przekraczała 10 stopni, to dzisiaj są szanse nawet na 19 – 20 stopni. Już o 9:00 w Borusowej temperatura sięgała 13.0°C. Przyjemną słoneczną pogodą będzie się cieszyć głównie południowa połowa kraju, bo na północny więcej chmur, a już od popołudnia wkraczać będzie od północnego zachodu chłodny front z opadami deszczu.

Oznacza to wprawdzie, że się chwilowo ochłodzi – w poniedziałek znów nasili się wiatr, temperatura do 10 stopni – ale ciśnienie będzie rosnąć i możemy liczyć na więcej słońca w przyszłym tygodniu. Temperatury też już regularnie w dzień zaczną przekraczać 10 stopni. W czwartek i w piątek w wielu miejscach będzie ponad 15 stopni. Od wtorku nie przewidujemy też większych opadów. Zmieni się typ cyrkulacji, a kolejne niże kierować się będą już na północną Skandynawię.

Dziś na południu nawet 19 stopni.
Kwitnący podbiał, latające stada szpaków i powracające do swych gniazd bociany są oznaką zbliżającej się coraz bardziej wiosny.
Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej nie powinien nas zawieść. Będzie ciepło, zwłaszcza na zachodzie, a 22 marca temperatury jeszcze wzrosną.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/03/T2M_21-1.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/03/T2M_21-1.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaTo będzie bardzo ciepła marcowa niedziela. Polska na jeden dzień znajduje się w ciepłym sektorze słabnącego niżu 'Igor', który zaciąga do nas z basenu Morza Śródziemnego dużo cieplejsze powietrze. Choć jeszcze wczoraj tylko na południowym zachodzie temperatura przekraczała 10 stopni, to dzisiaj są szanse nawet na 19 - 20...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę