Sobota był bezsprzecznie najcieplejszym dniem tygodnia, ale to pogodowa marcowa huśtawka trwa dalej. Już dzisiaj napływa masa chłodniejszego polarno-morskiego powietrza z północnego zachodu, co da się odczuć po nieco niższych temperaturach niż wczoraj.
Bałtyk jest wychłodzony, więc już wczoraj było widać różnicę temperatury pomiędzy Wybrzeżem a głębią kraju.
Po obrzeżach wyżu znad Wysp Brytyjskich będą nurkować od Skandynawii układy niskiego ciśnienia. Pierwszy z nich wkroczy od strony Pomorza Zachodniego i przyniesie jutro deszczowy poniedziałek.

We wtorek należy się spodziwać silniejszych porywów wiatru, ale i lokalnie na wschodzie opadów śniegu. W nocy z wtorku na środę trzeba się spodziewać nocnych przymrozków. Od połowy tygodnia wyż rozszerzy swe wpływy na kontynencie europejskich. Pogoda się uspokoi, będzie bardziej pogodnie i wzrośnie ponownie temperatura.

W niedzielę już chłodniej niż wczoraj. Na południu są szanse na temperaturę sięgające około 15 stopni.
Gdy nad Wielką Brytanią wyż nad Europą Środkową niżowa deszczowa pogoda w poniedziałek.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/03/Temperatura-maksymalna-23-III-2019.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/03/Temperatura-maksymalna-23-III-2019.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza pogodySobota był bezsprzecznie najcieplejszym dniem tygodnia, ale to pogodowa marcowa huśtawka trwa dalej. Już dzisiaj napływa masa chłodniejszego polarno-morskiego powietrza z północnego zachodu, co da się odczuć po nieco niższych temperaturach niż wczoraj. Bałtyk jest wychłodzony, więc już wczoraj było widać różnicę temperatury pomiędzy Wybrzeżem a głębią kraju....Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę