Z końcem marca żegnamy ostatni zimowy akcent – czas zimowy. Dziś Słońce zajdzie w Warszawie o 19:08, a wzejdzie jutro o 6:12. Zaczyna się zatem okres wieczorów przy naturalnym świetle, tak charakterystycznych dla lata.

Obecnie 15 stopni nie jest już niczym niezwykłym, ale nadal trzeba się liczyć z wahaniami w pogodzie. Nad Polską właśnie przesuwa się pasmo zachmurzenia związane z chłodnym frontem odległej już zatoki niżowej. Padać nie będzie, ale zmieni się kierunek wiatru na północno-wschodni i nasilą jego porywy. Przy rosnącym ciśnieniu i braku zachmurzenia najbliższe będą zimne, z przymrozkami w wielu miejscach. Choć dziś da się odczuć mocniejsze porywy wiatru to jednak we wtorek mogą one sięgać 70 km/h. W przyszłym tygodniu nie będzie za wiele padać, choć na razie wilgoci dla intensywnej wegetacji roślin w glebie nie brakuje.

W drugiej połowie tygodnia wyż na kontynencie będzie słabnąć i większy wpływ na pogodę będą miały ośrodki niżowe, u nas zaznaczy się to większym zachmurzeniem, niższymi temperaturami, opadami na południowym wschodzie i umiarkowanym wiatrem.

Po chwilowym ochłodzeniu na początku tygodnia wraz z napływem powietrza z południowego wschodu od połowy tygodnia zrobi się dużo cieplej, temperatury mogą sięgać 20 stopni.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/03/Temperatura-maksymalna-30-III-2019.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/03/Temperatura-maksymalna-30-III-2019.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaZ końcem marca żegnamy ostatni zimowy akcent - czas zimowy. Dziś Słońce zajdzie w Warszawie o 19:08, a wzejdzie jutro o 6:12. Zaczyna się zatem okres wieczorów przy naturalnym świetle, tak charakterystycznych dla lata. Obecnie 15 stopni nie jest już niczym niezwykłym, ale nadal trzeba się liczyć z wahaniami w...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę