Wczoraj ponownie najcieplej było na zachodzie, a na południu padało, więc temperatury były niższe. Nadal jednak za wcześnie jest na regularne utrzymywanie się 20 stopni i sytuacja już niebawem zacznie się zmianiać przywracając bardziej typowe temperatury. Kwiecień przecież potrafi zaskoczyć pogodową huśtawką.

Czynnikiem inicjującym zmiany jest niż znad Skandynawii. Jego przesuwanie się na wschód doprowadzi już jutro do napływu arktycznych mas powietrza do północnej Polski (Pomorze, Mazury). W kolejnych dniach ustabilizuje się nad Skandynawią układ wyżowy, a to oznacza, że również do reszty kraju będzie napływać bardziej rześkie powietrze z północnego wschodu. Napływ z tego kierunku utrzyma się do końca tygodnia. Od wtorku noce będą zimne, z przymrozkami w wielu miejsach, a za dnia temperatury nieznacznie będą przekraczać 10 stopni. Najcieplej będzie na południu.

W ciągu tygodnia ma być sucho i na razie widać szansę na deszcz lokalnie na południowym wschodzie dopiero pod koniec przyszłego weekendu. Wraz z rosnącym ciśnieniem wiatr będzie słabł.

We wtorek na północy kraju zimno już nawet w dzień.

Noc z wtorku na środę zapowiada się mroźna jak na kwiecień – temperatury spadną do paru stopni poniżej zera w większości kraju. Przymrozkowe będą też kolejne noce.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/04/Temperatura-maksymalna-6-IV-2019.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/04/Temperatura-maksymalna-6-IV-2019.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaWczoraj ponownie najcieplej było na zachodzie, a na południu padało, więc temperatury były niższe. Nadal jednak za wcześnie jest na regularne utrzymywanie się 20 stopni i sytuacja już niebawem zacznie się zmianiać przywracając bardziej typowe temperatury. Kwiecień przecież potrafi zaskoczyć pogodową huśtawką. Czynnikiem inicjującym zmiany jest niż znad...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę