Mijający tydzień nie pozwalał za bardzo cieszyć się wiosną. Pomimo nawet słonecznych chwil po prostu było zimno. Wczoraj popadało nawet nie tylko deszczem, ale i śniegiem. Opady wciąż jeszcze występują na zachodzie. O tej porze są jak najbardziej potrzebne. W nocy znów pojawiły się przymrozki – w Kętrzynie -3.3 °C. Niedziela będzie już bardziej słoneczna i nieco cieplejsza.

Cały kolejny tydzień utrzymywać się będzie rozległy wyż skandynawski, co sprawi, żę opadów będzie niewiele – choć możliwe są w środę na południowym wschodzie. Zmieni się nieco położenie centrum tego układu, przez co płynąć będzie powietrze już bardziej ze wschodu, a nie północy. Od środy zrobi się cieplej, czyli powyżej 15 stopni w dzień na zachodzie, ale temperatury nie mają być wyjątkowo wysokie. Noce wciąż będą zimne, do połwy tygodnia z przymrozkami.

Tak też wyglądać ma Wielkanoc – słonecznie, w dzień prawie 20 stopni, ale przy wschodnim wietrze jeszcze nie będą to letnie klimaty.

Od połowy tygodnia zrobi się cieplej, ale temperatury wzrosną umiarkowanie.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/04/Temperatura-maksymalna-13-IV-2019.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/04/Temperatura-maksymalna-13-IV-2019.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaMijający tydzień nie pozwalał za bardzo cieszyć się wiosną. Pomimo nawet słonecznych chwil po prostu było zimno. Wczoraj popadało nawet nie tylko deszczem, ale i śniegiem. Opady wciąż jeszcze występują na zachodzie. O tej porze są jak najbardziej potrzebne. W nocy znów pojawiły się przymrozki - w Kętrzynie -3.3...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę