Wczoraj mieliśmy podział na Polskę mniej i bardziej ciepłą, bo pomimo ochłodzenia wszędzie było ponad 20 stopni. Większe różnice polarno-morska masa powietrza przyniosła nocą, gdzie w Jeleniej Górze temperatura spadła do 4.3 °C, podczas gdy we Włodawie minimalna wyniosła 17.9 °C. W nocy front chłodny przesunął się za wschodnią granicę, a nad Polską robudował się wyż (1027 hPa), więc wszędzie temperatury będą komfortowe, ale nie będzie bardzo gorąco i utrzyma się sucha, słoneczna aura. W przyszłym tygodniu powróci jednak upał.

W Europie Zachodniej dominują niże, co oznacza dla nas już od jutra napływ kolejnej porsji powietrza gorącego z południu i ponowne podwyższenie temperatur. Jeden z układów niżowych (zatoka znad południoweych Niemiec) w poniedziałek i wtorek sprowadzi nad zachodnią Polskę (zwłaszcza Pomorze Zachodnie) przelotny deszcz i burze. Generalnie poza tym będzie słonecznie i sucho, choć w połowie tygodnia znów mogą pojawiać się burze i przelotny deszcz.

Szybko też będzie rosnąć temperatura. Już jutro w południowej połowie kraju może dochodzić, lub lokalnie przekroczyć, 30 stopni. W kolejnych dniach największy upał ma być w głębi kraju, a północ będzie miała bardziej umiarkowane wskazania.

Upał we wtorwk 11 czerwca w większości kraju. Wysokie temperatury będą w kraju prawdopodobnie do końca tygodnia.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/06/Temperatura-maksymalna-8-VI-2019-.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/06/Temperatura-maksymalna-8-VI-2019-.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaWczoraj mieliśmy podział na Polskę mniej i bardziej ciepłą, bo pomimo ochłodzenia wszędzie było ponad 20 stopni. Większe różnice polarno-morska masa powietrza przyniosła nocą, gdzie w Jeleniej Górze temperatura spadła do 4.3 °C, podczas gdy we Włodawie minimalna wyniosła 17.9 °C. W nocy front chłodny przesunął się za wschodnią...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę