Przyszły tydzień nie przyniesie dużych zmian w pogodzie większości kraju. Wciąż nad Skandynawią dominować będą niże. Przy napływie wilgotnej i chłodnej masy polarno-morskiej z zachodu i północnego zachodu temperatury nie przekroczą 25 stopni, ale częściej pojawiać się bedą opady. Takie jak wczoraj na froncie w środkowym pasie Polski. Na południu natomiast wzrósł kontrast termiczny z resztą kraju – we Wrocławiu było aż 30 stopni. 15 stopni więcej niż nad morzem. Dziś przelotne burze i deszcz możłiwe są na południe (jak i lokalnie nad Wybrzeżem).

W przyszłym tygodniu wszędzie się zrobi chłodniej. Temperatury mogą nie przekaczać w dzień nawet 20 stopni, co zresztą już ma miejsce w północnej połowie kraju.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/07/Temperatura-maksymalna-6-VII-2019.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/07/Temperatura-maksymalna-6-VII-2019.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaPrzyszły tydzień nie przyniesie dużych zmian w pogodzie większości kraju. Wciąż nad Skandynawią dominować będą niże. Przy napływie wilgotnej i chłodnej masy polarno-morskiej z zachodu i północnego zachodu temperatury nie przekroczą 25 stopni, ale częściej pojawiać się bedą opady. Takie jak wczoraj na froncie w środkowym pasie Polski. Na...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę