Napływa nadal chłodniejsze powietrze ze Skandynawii lub północnego zachodu. W kontakcie z nagrzanym w ciągu dnia lądem uruchamia się konwekcja. Na południu (a później na zachodzie) występują już pierwsze burze, które mogą mieć gwałtowny przebieg. Jest sporo wilgoci w przyziemnej warstwie troposfery, co dodatkowo będzie sprzyjać tworzeniu i utrzymywaniu się burz. Może padać grad, opady nawalne do 30 mm, jak też mogą wystąpić silne porywy wiatru. Od wtorku opadów przelotnych znów może być więcej, ale nie będą one obfite i w wielu miejsach będzie nadal sucho.

Temperatury nadal będą komfortowe. W poniedziałek rozbuduje się klin wyżowy, więc burze zanikną i na chwilę zapanuje przyjemna letnia pogoda. Następnego dnia da o sobie znać ośrodek niżówy znad Bałtyku. We wtorek kiedy będą przesuwać się frontowe chmury z deszczem w dzień będzie poniżej 20 stopni.

Większe zmiany szykują się od przyszłego weekendu. Modele meteorologiczne cały czas wskazują na powrót wyższych temperatur. Pod koniec przyszłego tygodnia nie będzie jeszcze upałów. Temperatury mają przekraczać 25 stopni, sięgać do ok. 28*C. W trzeciej dekadzie lipca często panują upały. Być może będzie tak i tym razem.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/07/Temperatura-maksymalna-13-VII-2019.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/07/Temperatura-maksymalna-13-VII-2019.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaNapływa nadal chłodniejsze powietrze ze Skandynawii lub północnego zachodu. W kontakcie z nagrzanym w ciągu dnia lądem uruchamia się konwekcja. Na południu (a później na zachodzie) występują już pierwsze burze, które mogą mieć gwałtowny przebieg. Jest sporo wilgoci w przyziemnej warstwie troposfery, co dodatkowo będzie sprzyjać tworzeniu i...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę