Choć o tej porze zwykle najczęściej panują największe upały to w tym roku najwidoczniej to czerwiec zgarnął pulę najwyższych temperatur. Dzisiaj i jutro będziemy pod wpływem gorącej masy powietrza z południowego wschodu. Jednak w kolejnych dniach będzie się ochładzać, a początek sierpnia ma charakteryzować się umiarkowanymi temperaturami z napływem chłodnego powietrza z zachodu i północy. W dzień będzie nieco ponad 20 stopni.

Będzie też w przyszłym tygodniu więcej opadów, zwłaszcza pod koniec poniedziałku i we wtorek. Wymianie mas powietrza będą towarzyszyć gwałtowne burze z silnymi porywami wiatru, ulewnym deszczem i gradem.

Dzisiaj po południu na Mazowszu temperatura może sięgnąć 33 stopni, według modelu ICON.
W przyszłym tygodniu ma więcej padać, zwłaszcza na południu i zachodzie. Tutaj prognoza opadów na wtorkowy wieczór 30 lipca.
markPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyChoć o tej porze zwykle najczęściej panują największe upały to w tym roku najwidoczniej to czerwiec zgarnął pulę najwyższych temperatur. Dzisiaj i jutro będziemy pod wpływem gorącej masy powietrza z południowego wschodu. Jednak w kolejnych dniach będzie się ochładzać, a początek sierpnia ma charakteryzować się umiarkowanymi temperaturami z napływem...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę