Po sezonie burzowym rozpoczął się typowy dla sierpnia okres stabilnej wyżowej aury z napływem suchej masy powietrza ze wschodu, choć pewna dawka wilgoci dotrze do nas z południa i zachodu, więc deszcz też się pojawi. Wiatr zmieni kierunek na południowo-wschodni, co podniesie jeszcze temperatury i zacznie się upał. Wysokie temperatury mają się utrzymać cały tydzień. Zablokowana zostanie cyrkulacja strefowa i znów pojawi się układ omega. Polska na dłużej ma znaleźć się po zachodnie stronie klima wyżowego z napływem ciepłego powietrza z południa.

W sobotę jeszcze w Polsce bez upału.
Jednym z najbardziej upalnych dni będzie wtorek. Według modelu ICON temperatura może sięgnąć 33 stopni.

Do połowy tygodnia pogoda będzie w większości kraju prawie bezchmurna. Opady i burze będą pojawiać się na południu w obszarach górskich (od Sudetów po Bieszczady i dziś, i jutro możliwe są burze), choć mogą powędrować nieco bardziej w głąb województw południowych. Jutro po południu również w Wielkopolsce może przelotnie zagrzmieć.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/08/T2M_62.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/08/T2M_62.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaPo sezonie burzowym rozpoczął się typowy dla sierpnia okres stabilnej wyżowej aury z napływem suchej masy powietrza ze wschodu, choć pewna dawka wilgoci dotrze do nas z południa i zachodu, więc deszcz też się pojawi. Wiatr zmieni kierunek na południowo-wschodni, co podniesie jeszcze temperatury i zacznie się upał. Wysokie...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę