Ostatnio początkom nowych miesięcy towarzyszą dość duże i trwałe zmiany pogodowe. Tak ma być i tym razem. Ciśnienie ostro spada, układ omega puszcza, wiatr skręca na południe i wkraczająca z zachodu górna zatoka niżowa wyprze w końcu upalne powietrze. Może się to odbywać gwałtowne – w czasie wieczornych burz na zachodzie może mocno lać (niewykluczone powodzie błyskawiczne), sypać grad, a porywy mogą przekraczać 90 km/h. Jutro chłodny front ma się przemieszczać dalej na wschód.

Dziś nawet do 35 stopni. Jutro w polarno-morskim powietrzu będzie co najwyżej nieznacznie ponad 20°C. Odczucie chłodu jutro będzie zatem dość znaczne. Wprawdzie nieco ociepli w środku tygodnia, jak zacznie wiać z południowego zachodu, ale koniec tygodnia zakończy się zejściem temperatur poniżej 20 stopni – w czwartek doprowadzi do tego sunący z zachodu chłodny front. Takich upalnych tygodni jak mijający już może w tym roku nie być.

Dzisiaj może być nawet 35 stopni w głębi kraju.
Już jutro, 2 września, po południu gorąco będzie tylko na wschodzie.
Wieczorem na zachodzie kraju burze mogą być niebezpieczne. Model: UM 4km.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/09/T2M_14.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/09/T2M_14.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaOstatnio początkom nowych miesięcy towarzyszą dość duże i trwałe zmiany pogodowe. Tak ma być i tym razem. Ciśnienie ostro spada, układ omega puszcza, wiatr skręca na południe i wkraczająca z zachodu górna zatoka niżowa wyprze w końcu upalne powietrze. Może się to odbywać gwałtowne - w czasie wieczornych burz...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę