Po zimnej nocy czeka nas słoneczna i ciepła letnia niedziela na południowym zachodzie, gdzie dziś do 25°C, a chłodniejsza i bardziej pochmurna na północy. Nie da się już ukryć, że dzień się skrócił do 13 godzin i szybciej robi się chłodno. Przejście do termicznej jesieni nie jest gwałtowne. Stopniowo zwiększa się dobowa amplituda temperatury, a obniżają średnie temperatury dobowe poniżej 15 stopni, co oznacza termiczne polecie.

Słonecznie będzie cały dzień w południowej Polsce, gdzie na jeden dzień napłynie ciepło z południowego zachodu, a na północy od południa wkraczać będzie zachmurzenie frontowe z przelotnymi opadami. To zapowiedź ochłodzenia w przyszłym tygodniu. A wszystko odbywa się zgodnie z cyrkulacją zachodnią i wędrówką atlantyckich niżów przez Skandynawię, które regularnie zahaczają swoimi frontami o Polskę. Za nimi będą się rozbudowywać wyże, więc słońca też nie zabraknie, ale zaciągane będzie bardziej wilgotne powietrze z północnego zachodu, więc temperatury już nie będą wysokie. Trzeba się liczyć z zimnymi nocami, zwłaszcza w połowie tygodnia. Temperatura będzie spadać poniżej 5 stopni, a lokalnie nawet zbliżać się do zera. Skoro będą wędrować niże to wraz z wahaniami ciśnienia częściej też pojawiać się będzie silniejszy wiatr, zwłaszcza nad Wybrzeżem.

To jednak raczej nie koniec szans na cieplejsze dni. Model GFS prognozuje ocieplenie, z temperaturami do 25 stopni za tydzień.

W chłodnej polarno-morskiej masie powietrza temperatury w sobotę nie przekroczyły 20 stopni.
W niedzielę na chwilę znów zrobi się cieplej – na zachodzie do 23 stopni.
W połowie tygodnia noce będą zimne, a na wschodzie i południu może pojawią się pierwsze przymrozki.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/09/T2M_14-3.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/09/T2M_14-3.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaPo zimnej nocy czeka nas słoneczna i ciepła letnia niedziela na południowym zachodzie, gdzie dziś do 25°C, a chłodniejsza i bardziej pochmurna na północy. Nie da się już ukryć, że dzień się skrócił do 13 godzin i szybciej robi się chłodno. Przejście do termicznej jesieni nie jest gwałtowne....Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę