Ostatnia niedziela astronomicznego lata rozpoczęła się chłodno (w Jeleniej Górzy tylko 1.7 °C) i z zamgleniami, ale obecnie jest bezchmurnie wszędzie oprócz północnego wschodu kraju. Zaczęło napływać cieplejsze powietrze z południa, co sprawi, że na zachodzie i południu kraju ma być ponad 20 stopni. Tam taka pogoda ma się tam utrzymać jeszcze jutro. Będziemy dziś w obszarze tzw. siodła barycznego. Nie utrzyma się ta sytuacja na długo. Rozbudowany wyż nad Skandynawią oznacza też obniżenie temperatur na wschodzie za sprawą napływu chłodniejszego powietrza polarnego. Zachód kraju będzie pod wpływem chłodnego frontu nasuwającego się od zachodu. W nocy z wtorku na środę wkroczy tam kolejny niż z opadami deszczu. Koniec przyszłego tygodnia może minąć pod znakiem chmur i deszczu z zachodu.

Zachmurzenie z północnowschodniej Polski (ślad mało aktywnego frontu chłodnego) w nocy przesunie się ponownie na zachód, więc poniedziałek będzie pochmurny już na północ od linii Szczecin – Lublin.

Temperatura w sobotę odwzorowywała rozkład zachmurzenia – tam gdzie zalegay podinwersyjne chmury było znacznie chłodniej.
Niedziela będzie najcieplejsza na zachodzie i południu, gdzie dużo słońca i temperatury ponad 20 stopni
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/09/T2M_11.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/09/T2M_11.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza pogodyOstatnia niedziela astronomicznego lata rozpoczęła się chłodno (w Jeleniej Górzy tylko 1.7 °C) i z zamgleniami, ale obecnie jest bezchmurnie wszędzie oprócz północnego wschodu kraju. Zaczęło napływać cieplejsze powietrze z południa, co sprawi, że na zachodzie i południu kraju ma być ponad 20 stopni. Tam taka pogoda ma się...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę