Prawie letnia słoneczna pogoda w wyborczą niedzielę nie będzie wymówką, aby nie iść do urn w południowej połowie kraju. Na północy nadal chmury i chłodniej. W ciągu najbliższych dni dominować będzie bardzo ciepła jak na październik aura z wysokimi, ponad 20-stopniowymi temperaturami i ciepłymi nocami. W połowie tygodnia zrobi się nieco chłodniej. Za ciepłą pogodę odpowiadają atlantyckie niże, które nie docierają do Polski, ale wymuszają u nas południowo-zachodni napływ mas powietrza.

Wczoraj temperatury na południu przekroczyły 23 stopnie i w kolejnych dniach pozostaną na tak wysokim poziomie. Nie są to jednak wartości wyjątkowe, bo zazwyczaj w październiku mamy tzw. „złotą polską jesień” z bardziej stabilną i ostatnią tak ciepłą pogodą. W 2013 roku w Mszanie Dolnej było 13 października aż 28,2*C, w 2000 roku w wielu miejscach ponad 25 stopni. Dzisiaj według modelu GFS może paść 25 stopni. Bardzo ciepło będzie też w poniedziałek i wtorek.

W połowie tygodnia ustanie intensywna adwekcja ciepła z południa, pojawi się więcej chmur, ale kierunek wiatru nadal się nie zmieni, więc noce będą ciepłe, a koniec przyszłego tygodnia znów cieplejszy.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/10/T2M_05.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/10/T2M_05.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza pogodyPrawie letnia słoneczna pogoda w wyborczą niedzielę nie będzie wymówką, aby nie iść do urn w południowej połowie kraju. Na północy nadal chmury i chłodniej. W ciągu najbliższych dni dominować będzie bardzo ciepła jak na październik aura z wysokimi, ponad 20-stopniowymi temperaturami i ciepłymi nocami. W połowie tygodnia zrobi...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę