Czas leci, dzień się skraca do 10 godzin, ale nadal będzie ciepło. Październik, choć jest zaliczany do miesięcy przejściowych miewa okresy stabilizacji, która w tym roku jest długa, bardzo ciepła i nadal bardziej przypomina późne lato. Wciąż będziemy pod wpływem układu wysokiego ciśnienia, a kolejne zatoki niżowe będą się przesuwać przez północną Skandynawię (a u nas zaznaczać się co najwyżej większym zachmurzeniem). Dominacja niżów nad Atlantykiem przynosić będzie wciąż ciepłe masy z południowego zachodu.

Będzie to tydzień bez większych opadów deszczu i z raczej słoneczną. Ze względu na coraz dłuższe noce i słabsze operowanie słoneczne mogą się jednak tworzyć mgły i zamglenia. Jeśli nie utrzymają się długo można jeszcze liczyć na temperatury 20-stopniowe, co jest wysokim wynikiem, jak na drugą połowę października.

W prognozach długoterminowych widać prawdziwie jesienne ochłodzenie, ale przełom października i listopada to nadal dość odległy termin.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/10/Temperatura-maksymalna-19-X-2019.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/10/Temperatura-maksymalna-19-X-2019.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza pogodyCzas leci, dzień się skraca do 10 godzin, ale nadal będzie ciepło. Październik, choć jest zaliczany do miesięcy przejściowych miewa okresy stabilizacji, która w tym roku jest długa, bardzo ciepła i nadal bardziej przypomina późne lato. Wciąż będziemy pod wpływem układu wysokiego ciśnienia, a kolejne zatoki niżowe będą się...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę