Znów napływa ciepłe powietrze z południa, na tyle intensywnie, że porywy wiatru sięgają w górach 100 km/h. Adwekcja ciepła w postaci ciepłego i suchego fenu może nawet przynieść 20 stopni w okolicach Krakowa. Polska jest pod wpływem wieloośrodkowego niżu atlantyckiego. Odblokowana cyrkulacja zachodnia sprawi, że pogoda w przyszłym tygodniu będzie bardziej dynamiczna i jesienna. Obecnie pada na północnym zachodzie, ale z czasem opady powinny ustąpić. Już w nocy od strony Sudetów wkroczy do Polski niż, który przyniesie kolejne opady deszczu. Będzie nieco chłodniej i zaniknie halny. Dzień później kolejny niż ma nawiedzić południowo-wschodnią Polskę. Na razie zatem bez dużego zimna i bez przymrozków, ale i z opadami deszczu, którego było ostatnio mało.

Sytuacja może się zmienić w przyszły weekend, kiedy to jest możliwy napływ mroźnej masy powietrza do północnego wschodu kraju. Wciąż jednak nie jest to pewne.

Sobota minęła z dość mocnym wiatrem, ale i postępującym ociepleniem
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/11/Temperatura-maksymalna-2-XI-2019.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/11/Temperatura-maksymalna-2-XI-2019.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaZnów napływa ciepłe powietrze z południa, na tyle intensywnie, że porywy wiatru sięgają w górach 100 km/h. Adwekcja ciepła w postaci ciepłego i suchego fenu może nawet przynieść 20 stopni w okolicach Krakowa. Polska jest pod wpływem wieloośrodkowego niżu atlantyckiego. Odblokowana cyrkulacja zachodnia sprawi, że pogoda w przyszłym...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę