Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało już raptem kilka dni, stąd coraz częściej dopytujecie co nas czeka. O powiewie wiosny jak obecnie będzie można zapomnieć. Akurat skończy się ono w poniedziałek 23 grudnia:) Od Wigilii w całej Polsce się ochłodzi. W ten dzień będzie od 2 do 6*C. I sporo opadów deszczu, deszczu ze śniegiem a na Pogórzu i w górach śniegu.

Temperatura w Wigilię

W Boże Narodzenie zrobi się jeszcze chłodniej. Temperatura maksymalna sięgnie zaledwie 1-5*C. W górach i na Pogórzu poniżej zera. Do tego trochę przelotnych opadów śniegu. Szanse, że biało zrobi się na nizinach są jednak minimalne. Ciepły grunt i dodatnia temperatura zrobią swoje.

Temperatura w Boże Narodzenie

W drugi dzień świąt czyli w Świętego Szczepana czeka nas kontynuacja przedzimia. Temperatura wzrośnie do zaledwie 1-4*C. W górach i na Pogórzu słaby mróz. Opady śniegu pojawią się tylko lokalnie, przede wszystkim w górach.

Prawdziwa zima zawita w góry. Tam od poniedziałku zacznie sypać śnieg, systematycznie obejmując coraz niższe partie gór. W Wigilię śnieg będzie już padał na Podhalu. Bez opon zimowych lepiej nie planować wyjazdu. A do końca Świąt w górach przybędzie od 20 do 50-60 cm śniegu!

Tabela z opadami śniegu i sumaryczną pokrywą za okres 23-26 grudnia dla wysokości 1300m w okolicach Zakopanego
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/12/Bez-tytułu.jpg?fit=1024%2C986&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2019/12/Bez-tytułu.jpg?resize=150%2C150&ssl=1lubelak1Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyDo Świąt Bożego Narodzenia pozostało już raptem kilka dni, stąd coraz częściej dopytujecie co nas czeka. O powiewie wiosny jak obecnie będzie można zapomnieć. Akurat skończy się ono w poniedziałek 23 grudnia:) Od Wigilii w całej Polsce się ochłodzi. W ten dzień będzie od 2 do 6*C. I sporo...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę