Po dość kapryśnym drugim tygodniu marca w pogodzie ma się uspokoić. Wyż, który był wczoraj nad naszym krajem właśnie go opuszcza, a to oznacza zmianę kierunku na południowy. Zrobi się cieplej, w dzień regularnie powyżej 10 stopni, choć noce będą chłodne. Wyższe temperatury będą panować na zachodzie i południu, gdzie od wtorku może być 16-17 stopni. To dobra okazji, aby być może przesiąść się z autobusu czy tramwaju na rower. Mniej będzie też opadów, większe na razie spodziewane są na południu w piątek.

Bo właśnie w piątek dotrzeć ma do nas chłodny front i temperatury się obniżą, pomimo początku astronomicznej wiosny. Wynikać to będzie z wyżu, który utworzy się nad Wyspami Brytyjskimi i Morzem Północnym. Ta dość dawno niewidziana sytuacja sprowadzi znów zimno z północy, ale wydaje się, że ten układ nie będzie stabilny. Trzeba się zatem jednak liczyć, że wrócą w przyszły weekend noce z przymrozkami.

Parametr T2M - mapka
Od wtorku do piątku na zachodzie i południu temperatury będą już typowo wiosenne.
Mocny wyż jaki będzie znajdował się nad Wyspami Brytyjskimi i Morzem Północnym ma sprowadzić w przyszły weekend znaczne ochłodzenie, bo ciepłym tygodniu. Długo tam jednak się nie utrzyma. Wyże mają panować we wschodniej Europie. Być może do końca miesiąca nie będzie już tak ciepło, jak w najbliższych dniach.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2020/03/Temperatura-maksymalna-14-III-2020.png?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2020/03/Temperatura-maksymalna-14-III-2020.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaPo dość kapryśnym drugim tygodniu marca w pogodzie ma się uspokoić. Wyż, który był wczoraj nad naszym krajem właśnie go opuszcza, a to oznacza zmianę kierunku na południowy. Zrobi się cieplej, w dzień regularnie powyżej 10 stopni, choć noce będą chłodne. Wyższe temperatury będą panować na zachodzie i...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę