Polska pozostanie w najbliższym czasie w strefie podwyższonego ciśnienia z pogodną i coraz cieplejszą aurą przynoszącą po raz pierwszy w tym roku ponad 20-stopniowe wartości. Wiatr zaczyna wiać z południowego wschodu, jutro nieco nabierze na sile. Niestety coraz dobitniej da o sobie znać brak opadów, które być może wystąpią dopiero w Wielkanoc.

Póki co po zimnej nocy z nawet -6.4 °C w Kozienicach, dziś w dzień najcieplej będzie na samym zachodzie, gdzie temperatura przekroczy 15 stopni, ale jutro już ponad 20. W czwartek zacznie się ochłodzenie i choć pod koniec tygodnia temperatura znów się podniesie to wydaje się, że połowa kwietnia nie będzie aż tak ciepła jak jego najbliższe dni.

Polska znajdzie się na zachodniej krawędzi wyżu górnego, co sprzyja napływowi ciepłych mas powietrza z południa.
// Geopotencjał na wysokości 500 hPa i temperatura na wys. 850 hPa w południe 6 kwietnia. Źródło: ecmwf.int
We wtorek na zachodzie już ponad 20 stopni.
W czwartek za sprawą chłodnego frontu temperatury zaczną spadać i być może przelotnie popada na północnym zachodzie.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2020/04/synanom_total-2.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2020/04/synanom_total-2.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaPolska pozostanie w najbliższym czasie w strefie podwyższonego ciśnienia z pogodną i coraz cieplejszą aurą przynoszącą po raz pierwszy w tym roku ponad 20-stopniowe wartości. Wiatr zaczyna wiać z południowego wschodu, jutro nieco nabierze na sile. Niestety coraz dobitniej da o sobie znać brak opadów, które być może wystąpią...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę