Wreszcie odpuściła blokada wyżowa nad Skandynawią i możliwe jest docieranie do Polski frontów z opadami. Na razie dużo nie padało, ale w środę nad krajem ma znaleźć się zatoka niżowa, co oznacza więcej deszczu oraz burze. Przed jego nadejściem, we wtorek, zrobi się bardzo ciepło i być może zaliczymy pierwsze 25 stopnie w tym roku. Natomiast pierwszy majowy weekend zapowiada się chłodno, choć może ponownie padać.

Wczoraj doszło do wymiany mas powietrza na znacznie zimniejsze z północy. Najdłużej ciepło było na południowym wschodzie. Od dziś znów zacznie się robić cieplej.

We wtorek przed nadejściem niżu z opadami deszczu zrobi się bardzo ciepło. Miejscami ma być ponad 24 stopnie.
W środę nad Polską znajdzie się centrum płytkiego niżu migrującego od strony Zatoki Biskajskiej. Powinno popadać, ale i przejdą burze.
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2020/04/T2M_29-13.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2020/04/T2M_29-13.png?resize=150%2C150&ssl=1markPrognoza krótkoterminowaWreszcie odpuściła blokada wyżowa nad Skandynawią i możliwe jest docieranie do Polski frontów z opadami. Na razie dużo nie padało, ale w środę nad krajem ma znaleźć się zatoka niżowa, co oznacza więcej deszczu oraz burze. Przed jego nadejściem, we wtorek, zrobi się bardzo ciepło i być może zaliczymy...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę