Z zainteresowaniem od kilku dni obserwujemy prognozy na sobotę i niedzielę. Modele numeryczne są zgodne i wrzucają do południowo wschodniej Polski wejście niżu, który obecnie powstaje nad Morzem Czarnym:

Dzisiejsze zdjęcie satelitarne z zaznaczonym kierunkiem przemieszczania się niżu

Ciągle nie mamy pewności, które regiony nie powinny spodziewać się opadów. Wszystko wskazuje na to, że największe ulewy czekają mieszkańców południowo-wschodniej i południowej części kraju. Tam lokalnie spadnie od 30 do 50 mm deszczu. Są to sumy bardzo duże ale nie spodziewamy się powodzi. Nie należy jednak wykluczyć, że lokalnie pojawią się podtopienia.

Suma opadów wg modelu EMS
Suma opadów wg modelu ECMWF
Suma opadów wg modelu GFS
https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2020/05/RRTOT_34.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2020/05/RRTOT_34.png?resize=150%2C150&ssl=1lubelak1Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyZ zainteresowaniem od kilku dni obserwujemy prognozy na sobotę i niedzielę. Modele numeryczne są zgodne i wrzucają do południowo wschodniej Polski wejście niżu, który obecnie powstaje nad Morzem Czarnym: Dzisiejsze zdjęcie satelitarne z zaznaczonym kierunkiem przemieszczania się niżu Ciągle nie mamy pewności, które regiony nie powinny spodziewać się opadów. Wszystko wskazuje...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę