Mamy święta i akurat nadeszło ochłodzenie, ale temperatury są powyżej zera. Na mapach widać jednak zmiany w pogodzie. W rejonie Islandii znajduje się niż, który w następnych dniach, wraz z dość głęboką odciętą zatoką górną, będzie kierował się na południe w rejon Wysp Brytyjskich, a następnie nad Francję.

W niedzielę wspomniany niż przemieści się w rejon Anglii i będzie bardzo głęboki.

W wyniku takiej przebudowy pola barycznego zmieni się kierunek napływu mas powietrza z północnego na południowy i już w niedzielę rozpocznie się adwekcja ciepłego powietrza z południa. W tym samym momencie, po zachodniej stronie niżu, nad Atlantyk oraz Wyspy Brytyjskie zacznie spływać zimne powietrze z północy i tam będą występować opady śniegu. W naszej części Europy temperatury wzrastać będą nawet do plus 10°C, a na Bałkanach i Ukrainie do plus 15°C.

Ciepło po wschodniej stronie niżu dotrze nad zachodnia Rosję oraz Skandynawię.

W połowie przyszłego tygodnia dodatnie temperatury zagoszczą nawet w Moskwie, w południowej i środkowej Finlandii oraz Szwecji, poza jej północną częścią.

Mróz w Europie ograniczy się tylko do północnej Rosji oraz Skandynawii

Wyraźne ocieplenie w Polsce odczujemy już w poniedziałek, zwłaszcza w południowej i wschodniej Polsce, tam nawet do 10 stopni.

W poniedziałek w pasie od Podkarpacia po środkowa Polskę nawet 8-10 stopni
We wtorek w południowej Polsce nawet ponad 10 stopni.

Najcieplejszymi dniami w Polsce będą poniedziałek, wtorek oraz środa. Wówczas temperatury w południowej Polsce będą osiągać nawet 10 stopni i więcej. W pozostałej części kraju od 4 do 7 stopni. Oprócz ciepła będzie też sporo opadów, które będą wędrować z kolejnymi frontami i układami niżowymi z południa.

W środę w północnej Polsce temperatury około zera, poza tym ciepło.

Jak na razie w prognozach zimy nie widać. Co prawda będą występować okresy z ochłodzeniami, ale na razie o trwałej zimie nie ma mowy.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2020/12/T2M_40.png?fit=1024%2C768&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2020/12/T2M_40.png?resize=150%2C150&ssl=1krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyMamy święta i akurat nadeszło ochłodzenie, ale temperatury są powyżej zera. Na mapach widać jednak zmiany w pogodzie. W rejonie Islandii znajduje się niż, który w następnych dniach, wraz z dość głęboką odciętą zatoką górną, będzie kierował się na południe w rejon Wysp Brytyjskich, a następnie nad Francję. W niedzielę...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę