Jeśli ktoś z Was myślał, że zima podda się tak łatwo i bezboleśnie to się przeliczył. W chwili obecnej znad Włoch w kierunku Polski ruszyła strefa z opadami. W nocy dotrze ona do południowej Polski. Będzie wędrować wzdłuż wschodniej części kraju przynosząc tam w ciągu doby intensywne opady śniegu (na krańcach wschodnich możliwe chwilowo opady deszczu).

W ciągu doby spadnie do 15 cm mokrego śniegu, lokalnie około 20 cm. Jakby tego było mało będzie im towarzyszył silny wiatr. Zatem wystąpią zawieje, zamiecie i zasypy śnieżne. Ruch drogowy lokalnie może zostać sparaliżowany. W ciągu dnia opady będą wędrować w kierunku północnym. Temperatura będzie oscylować około zera.

Ostrzeżenie
Swieży śnieg na Podhalu
Dobowa suma opadów śniegu
Temperatura o 14.00
Porywy wiatru o 14.00
lubelak1Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyJeśli ktoś z Was myślał, że zima podda się tak łatwo i bezboleśnie to się przeliczył. W chwili obecnej znad Włoch w kierunku Polski ruszyła strefa z opadami. W nocy dotrze ona do południowej Polski. Będzie wędrować wzdłuż wschodniej części kraju przynosząc tam w ciągu doby intensywne opady śniegu...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę