Już niedługo będziemy musieli pożegnać się z takim temperaturami jak w czwartek.

Ostatni weekend października będzie kwintesencją tego co w jesiennej pogodzie najgorsze. Układ niskiego ciśnienia znad północnego Atlantyku przemieści się przez Góry Skandynawskie i będzie zmierzał ku krajom bałtyckim i północno-wschodniej Polsce. 

Czekają nas trudne warunki. Ciśnienie będzie mocno spadać – w Białymstoku w nocy z piątku na sobotę wyniesie ono 1010 hPa, a w niedzielę spadnie do 970 hPa. Oznacza to wichurę w niedzielę z wiatrem, który może znów w porywach sięgać 110 km/h. Towarzyszyć będzie temu deszcz. Za frontem nadciągnie zimne powietrze z północnego zachodu i niewyklucozne będą opady deszczu ze śniegiem. Temperatura w dzień na początku przyszłego tygodnia może nieznacznie przekraczać 5*C.

Sytuacja synoptyczna w południe 27 października 2017. Polska pod wływem niżu znad Białorusi.

Obecne opady deszczu są związane z innym niżem, który stopniowo będzie odsuwać się na wschód, by dać miejsce układom odpowiedzialnym za zbliżającą się wichurę.

https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/10/TEMP-MAX-26.10.2017.jpg?fit=1024%2C963&ssl=1https://i0.wp.com/meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/10/TEMP-MAX-26.10.2017.jpg?resize=150%2C150&ssl=1markSytuacja obecnaspadek temperatury,wichuraOstatni weekend października będzie kwintesencją tego co w jesiennej pogodzie najgorsze. Układ niskiego ciśnienia znad północnego Atlantyku przemieści się przez Góry Skandynawskie i będzie zmierzał ku krajom bałtyckim i północno-wschodniej Polsce.  Czekają nas trudne warunki. Ciśnienie będzie mocno spadać - w Białymstoku w nocy z piątku na sobotę wyniesie ono...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę