Niemal w całym kraju mieliśmy dziś ładną słoneczna pogodę, miejscami błękit nieba psuły chmury pietra wysokiego cirrus oraz w górach gdzie pojawiły się chmury altostratus związane z efektem fenowym( halnym).

Wzdłuż wschodniej doliny geopotencjału z południa napływało ciepłe powietrze. Wspomniana dolina sięga basenu Morza Śródziemnego i na południe od Alp nad północnymi Włochami zaczął rozwijać się niż, który już jutro zmieni napływ powietrza u nas na południowo-wschodni.

Do Europy środkowej zacznie sięgać klin wyżu Azorskiego, który w następnych dniach rozbuduje samodzielny ośrodek nad Skandynawią i zachodnia Rosją.

 

Już teraz opady związane z chłodnym frontem atmosferycznym wkroczyły nad zachodnia cześć Pomorza Zachodniego. Za kilka godzin obejmą już całą zachodnią Polskę, ale w ciągu nocy będą słabły i zanikały.

Dzięki chmurom w zachodniej części kraju temperatura w nocy wyniesie od 8 do 10 stopni , w pozostałej części Polski od 2 do 5 stopni, lokalnie możliwe przymrozki.
Niewykluczone lokalne mgły.

Jutro w ciągu dnia zachodnia części Polski  nadal będzie pod władaniem chmur i słabych opadów deszczu bądź mżawki. Około południa rozpogodzenia pojawią się nad Pomorzem, na chwile ze słońcem mogą liczyć również mieszkańcy wschodniej części kraju.

Strefa w której najczęściej może padać będzie się rozciągać od Warmii i Mazur po Dolny Śląsk.

 

Temperatura w strefie dużego zachmurzenie wyniesie od 5 do 8 stopni, poza tym od  9 do 13.

Wiatr w całym kraju będzie słaby z kierunków północno- zachodnich

Porywy wiatru.

 

 

 

krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodylistopad,pogoda,prognoza,temperaturaNiemal w całym kraju mieliśmy dziś ładną słoneczna pogodę, miejscami błękit nieba psuły chmury pietra wysokiego cirrus oraz w górach gdzie pojawiły się chmury altostratus związane z efektem fenowym( halnym). Wzdłuż wschodniej doliny geopotencjału z południa napływało ciepłe powietrze. Wspomniana dolina sięga basenu Morza Śródziemnego i na południe od Alp nad...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę