Niż, który dzisiaj przyniósł opady deszczu oraz śniegu, a lokalnie także burze, powoli odsuwa się w kierunku wschodnim i w niedziele znajdzie się nad Finlandią. Nadal będzie on oddziaływał na pogodę w Polsce, lecz w południowej części kraju odczujemy wpływ niewielkiego niżu wtórnego, który jutro będzie przechodził nad południowymi Niemcami. Oznacza to kontynuacje chłodnej i mokrej aury.

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 12.11.17

W nocy mogą pojawić się przymrozki, szczególnie w zachodniej i centralnej części kraju, do ok. -1 stopnia. Po za tym na południu i wschodzie minimalnie będzie pomiędzy 1-3 stopni. Najcieplej nad samym morzem do 5 stopni. Tam również oraz na Pomorzu będą występować przelotne opady deszczu, a na wyżej położonych terenach samego śniegu.

Temperatura minimalna

 

W trakcie dnia przelotne opady nadal będą występować na Pomorzu, lokalnie może zagrzmieć. Spodziewamy się chłodnego dnia, od 2-3 stopni na wschodzie oraz miejscami w centrum do 6 nad morzem, na południu oraz zachodzie kraju.

Temperatura maksymalna

Wieczorem do Polski południowej wejdą kolejne opady deszczu związane z niżem z nad Niemiec. Pod wieczór w górach, na Podhalu i w Beskidach możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Opad chwilowy

Gradient ciśnienia zmniejszy się, co oznacza osłabienie prędkości wiatru. W niedzielę spodziewamy się wiatru o umiarkowanej sile na północy kraju (podczas przechodzenia komórek konwekcyjnych może być on silniejszy, porywisty) i słabego na południu.

Średnia prędkość wiatru na wysokości 10 m podana w m/s.

 

Całkowita suma opadu do jutrzejszego wieczora może sięgnąć 30 mm na Pomorzu i 40 mm w górach.

Suma opadu do godziny 20
morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodydeszcz,pogoda,prognoza,śniegNiż, który dzisiaj przyniósł opady deszczu oraz śniegu, a lokalnie także burze, powoli odsuwa się w kierunku wschodnim i w niedziele znajdzie się nad Finlandią. Nadal będzie on oddziaływał na pogodę w Polsce, lecz w południowej części kraju odczujemy wpływ niewielkiego niżu wtórnego, który jutro będzie przechodził nad południowymi...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę