Byliśmy dziś pod wpływem niżu znad Skandynawii w chłodnym powietrzu, które napłynęło z północnego zachodu, które szerokim strumieniem podąża za niżem z rejonu  Alp  nad Morze Śródziemne.

W wyniku tego powstanie dolina geopotencjału, która  spowoduje powstanie aktywnego ośrodka niżowego w pobliżu Włoch, do nas dotrze niż, który jest w  rejonie Alp i przyniesie  opady deszczu na południu w centrum i wschodzie kraju. Miejscami możliwe opady śniegu.

 

Zimne powietrze spływa pomiędzy niżem skandynawskim a wyżem znad Atlantyku.

 

Już w tej chwili pada w południowo- zachodniej  oraz południowej części kraju, miejscami może padać silniej.

W południowej Polsce noc będzie dość ciepła jak na listopad.

temperatura wyniesie od -2 -3 na północnym wschodzie do 5-6 na południu, w pozostałej części kraju od 0 do plus 3.
Jutro rano strefa opadów będzie rozciągać się od Górnego Ślaska przez Łódzkie – Mazowsze i Podlasie, później stopniowo odsunie się ona na wschód.
Temperatura  najniższa będzie w strefie opadów od 1 do 3 stopni, i tutaj mogą miejscami wystąpić opady śniegu. Poza tym od  4 do 6 stopni.
Silniejszy wiatr wystąpi w strefie opadów, a wiał będzie z w całym kraju z północnego zachodu i północy.
krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodydeszcz,pogoda,prognoza,śniegByliśmy dziś pod wpływem niżu znad Skandynawii w chłodnym powietrzu, które napłynęło z północnego zachodu, które szerokim strumieniem podąża za niżem z rejonu  Alp  nad Morze Śródziemne. W wyniku tego powstanie dolina geopotencjału, która  spowoduje powstanie aktywnego ośrodka niżowego w pobliżu Włoch, do nas dotrze niż, który jest w  rejonie...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę