Środa zapoczątkuje niewielkie ocieplenie, choć wcześniej czeka nas jeszcze chłodna noc.

Polska znajdzie się jutro pod wpływem wyżu rozciągającego się od Francję po Ukrainę i rozległego niżu panującego nad Europą Północną. Ze względu na niewielką różnicę ciśnień należy się spodziewać bezwietrznej pogody, która sprzyja powstawaniu mgieł oraz chmur stratus. Podczas jutrzejszego poranka, w trakcie rozpogodzeń, możliwe są silne spadki temperatury.

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 15.11.2017

Od północnego zachodu do Polski wkracza front przynoszący słabe opady deszczu i zachmurzenie co w regionach północnych przełoży się na wysoką temperaturę minimalną, która wyniesie od 7-8 stopni nad samym morzem, do 3-4 na zachodzie i częściowo w centrum. W trakcie trwania nocy temperatura zacznie rosnąć. Im dalej na południowy wschód tym zimniej, na południe od linii Opole-Łódź-Warszawa-Białystok spodziewamy się wystąpienia niewielkiego mrozu, od -1 do -4, -5 na terenach podgórskich. Lokalnie w górach, szczególnie w zastoiskach temperatury mogą być znacznie niższe, w Poroninie o 19 notowano już -6,5 *C.

Temperatura minimalna

Dzień przyniesie wyższe temperatury, które mogą sięgać nawet 8-10 stopni na południowym zachodzie kraju oraz w rejonie Zatoki Gdańskiej. W pozostałej części kraju chłodniej, do 5-6 stopni, a przy silnych zamgleniach mogą być ok. 4 stopnie.

Temperatura maksymalna

Opady deszczu, jeśli wystąpią to głównie na północy kraju – do 5 mm deszczu. Na południu bez opadów.

Suma opadu deszczu podana w [mm] do godziny 20.

Zapowiadamy słaby wiatr, do umiarkowanego w północnej części kraju. Może to powodować powstawanie mgieł i zjawisk smogowych.

Prędkość wiatru na wysokości 10 metrów, podana w [m/s]
Index FSI mgieł, wartość indeksu poniżej 30 oznacza wysokie prawdopodobieństwo na wystąpienie mgły

 

morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodymgła,pogoda,prognoza,przymrozek,stratusŚroda zapoczątkuje niewielkie ocieplenie, choć wcześniej czeka nas jeszcze chłodna noc. Polska znajdzie się jutro pod wpływem wyżu rozciągającego się od Francję po Ukrainę i rozległego niżu panującego nad Europą Północną. Ze względu na niewielką różnicę ciśnień należy się spodziewać bezwietrznej pogody, która sprzyja powstawaniu mgieł oraz chmur stratus....Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę