Przed nami kilka dni z zimowymi warunkami nie tylko w Tatrach. Do Polski obecnie napływa zimne powietrze prosto z północy. Wysoko nad ziemią ma ono właściwości powietrza arktycznego.

Widać to na poniższej mapie:

Temperatura ekwiwalentno-potencjalna określonej objętości powietrza na poziomie izobarycznym 850hPa.

Mamy szczęście, bowiem po drodze ulegnie ono transformacji nad ciepłym jeszcze Bałtykiem. Oto rozkład ciśnienia jutro nad Polską:

Ciśnienie atmosferyczne nad Polską o godz. 14.00

Noc będzie chłodna. Lokalnie temperatura spadnie poniżej zera. Do tego będą nam towarzyszyć opady deszczu, deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej a nawet samego śniegu. Miejscami możliwe są nawet burze śnieżne. Obecnie mamy takie na Dolnym Śląsku.

Temperatura o godz. 7.00
Możliwość wystąpienia opadu śniegu i deszczu ze śniegiem o godz. 7.00

W ciągu dnia będzie nadal chłodno. Miejscami temperatura nie przekroczy 2*C. Na południu Polski będzie w okolicach zera. Do tego spodziewamy się przelotnych opadów w różnej postaci: deszczu, deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej oraz samego śniegu. Lokalnie (głownie na Pogórzu) w ciągu dnia utworzy się niewielka pokrywa. Do tego będzie nieprzyjemny wiatr, wiejący z kierunków północnych i zachodnich, w porywach do 50 km/h, w górach do 70 km/h. Na Pogórzu i w górach może powodować zawieje i zamiecie.

Temperatura w Polsce o godz. 14.00
Możliwość wystąpienia opadów śniegu i deszczu ze śniegiem o godz. 14.00
Dobowa suma opadu
Porywy wiatru o godz. 14.00
Zachmurzenie o godz. 14.00
Prognozowana świeża pokrywa śnieżna we wtorek około 1 w nocy.

 

lubelak1Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodypogoda,prognoza,śnieg,zimaPrzed nami kilka dni z zimowymi warunkami nie tylko w Tatrach. Do Polski obecnie napływa zimne powietrze prosto z północy. Wysoko nad ziemią ma ono właściwości powietrza arktycznego. Widać to na poniższej mapie: Mamy szczęście, bowiem po drodze ulegnie ono transformacji nad ciepłym jeszcze Bałtykiem. Oto rozkład ciśnienia jutro nad Polską: Noc...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę