Przed nami powolna zmiana pogody. Do Polski wkroczy ocieplenie, choć jutro obejmie jedynie południowo-zachodnią część kraju. W tym samym czasie na północy i północnym-wschodzie będzie jeszcze śnieżyć.

Temperatura rano spadnie poniżej 0 stopni, z wyjątkiem południowo zachodniej i zachodniej części Polski. Tam też strefie frontu ciepłego będą notowane opady deszczu, w górach śniegu.
W centralnej, wschodniej i północno-wschodniej Polsce wystąpią poranne mgły, związane z wypromieniowaniem ciepła.
Temperatura maksymalna najwyższa będzie dalej na południowym-zachodzie, tak jak w nocy. Maksymalnie dojdzie do nawet 10 stopni. Natomiast na północno-wschodniej części kraju maksymalnie będzie 0-2 stopni.

Czoło frontu ciepłego będzie przynosić opad śniegu, Jednak wraz z przesuwaniem się w głąb kraju, opad zacznie zamieniać się w deszcz.
Świeża pokrywa śnieżna o godz. 17.00. Okolice Szczecina to błąd wyliczeń. Opady pomimo nieznacznie dodatniej temperatury mogą utworzyć na krótki czas pokrywę śnieżną.

Wiatr przed frontem ciepłym będzie wiał z południowego-wschodu, za frontem z zachodu. Głównie o sile słabej lub umiarkowanej.
Popołudniu na Dolnym Śląsku będą możliwe rozpogodzenia.
morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyhalny,pogoda,prognoza,śniegPrzed nami powolna zmiana pogody. Do Polski wkroczy ocieplenie, choć jutro obejmie jedynie południowo-zachodnią część kraju. W tym samym czasie na północy i północnym-wschodzie będzie jeszcze śnieżyć.Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę