Nad Polską zimne powietrze, a warunki na drogach również nie należą do najlepszych. Noc była zimna, w Mławie -3.7 °C, w Cewicach na Kaszubach zaledwie -7.5 °C, choć jak widać na mapie na Pomorzu Gdańskim nie tylko tam było poniżej -5 stopni. Oczywiście w górach jeszcze mroźniej.

Jednak tak jak pisaliśmy wczoraj, na Atlantyku dochodzi do sytuacji sprzyjającej utworzeniu się układu niżowego, który również do nas zaciągnie znacznie cieplejsze masy powietrza z południa. Już teraz na zachodzie i południowym zachodzie daje o sobie znać ciepły front na którym występują słabe opady. Będzie się robić coraz cieplej, ale głównie na zachodzie i południu kraju. Wschodnia część kraju dużych różnic nie zauważy.

 

https://meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/11/TEMPERATURA-MINIMALNA-21-XI-2017-1024x963.jpghttps://meteoprognoza.pl/wp-content/uploads/2017/11/TEMPERATURA-MINIMALNA-21-XI-2017-150x150.jpgmarkSytuacja obecnaNad Polską zimne powietrze, a warunki na drogach również nie należą do najlepszych. Noc była zimna, w Mławie -3.7 °C, w Cewicach na Kaszubach zaledwie -7.5 °C, choć jak widać na mapie na Pomorzu Gdańskim nie tylko tam było poniżej -5 stopni. Oczywiście w górach jeszcze mroźniej. Jednak tak jak pisaliśmy wczoraj, na...Pogoda to nasz żywioł

razy otworzono stronę