Przed nami powolna zmiana pogody. Niestety po dzisiejszym słonecznym w sporej części kraju dniu jutro słońca będzie już niewiele. Wieczorem od północnego-zachodu do Polski zacznie napływać zimniejsze powietrze, które w niedzielę obejmie kolejne regiony kraju.


Widać je już na mapie:

Temperatura ekwiwalentno-potencjalna określonej objętości powietrza na poziomie izobarycznym 850hPa.
Ciśnienie atmosferyczne nad Polską o godz. 14.00

Jutrzejszy poranek zapowiada się rześko choć tym razem przymrozki będą już wybitnie lokalne. Niestety, ponownie nad ranem zagoszczą mgły, które na południowym-wschodzie ogranicza widzialność do 100-200 metrów.

Temperatura o godz. 7.00
Zamglenia w Polsce o godzinie 7.00

 

W ciągu dnia na północy Polski będziemy mieć do czynienia z ciągłymi opadami deszczu o charakterze umiarkowanym. W ciągu doby lokalnie spadnie do 20 mm deszczu. Istnieje szansa, że wieczorem miejscami zacznie padać deszcz ze śniegiem. Zmianę pogody odczują także mieszkańcy południowej Polski, gdzie spodziewamy się silnych porywów południowego wiatru. W górach porywy mogą sięgnąć 90 czy nawet 110 km/h.

Temperatura o godz. 14.00
Porywy wiatru o 13.40
Porywy wiatru o 17.00
Natężenie opadu o godz. 13.40
Dobowa suma opadu
Możliwość wystąpienia opadu deszczu ze śniegiem lub śniegu o godz. 19.00
Zachmurzenie o godz. 13.40
lubelak1Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodydeszcz,halny,pogoda,prognoza,wiatrPrzed nami powolna zmiana pogody. Niestety po dzisiejszym słonecznym w sporej części kraju dniu jutro słońca będzie już niewiele. Wieczorem od północnego-zachodu do Polski zacznie napływać zimniejsze powietrze, które w niedzielę obejmie kolejne regiony kraju. Widać je już na mapie: Jutrzejszy poranek zapowiada się rześko choć tym razem przymrozki będą już...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę