Co nas czeka we wtorek? Nadchodzący niż z zachodu, przyniesie nam silniejszy wiatr, opady deszczu i chwilowe ocieplenie przed nadchodzącym powiewem zimy.

Temperatura ekwiwalentno-potencjalna określonej objętości powietrza na poziomie izobarycznym 850hPa.
Temperatura powietrza o godz. 7.00

W nocy na wschodniej części kraju temperatura spadnie poniżej 0 stopni i spadnie do -3. W górach lokalnie znacznie niższej temperatury. Na zachodzie spadnie temperatura miejscami do jedynie 4-5 stopni. Na południowym wschodzie mogą rano występować mgły.

Zamglenia o godz. 7.00

W dzień dalej na zachodzie będzie najcieplej. Temperatura maksymalna wzrośnie do 7-8 stopni. Na krańcach wschodnich o kilka stopni mniej, maksymalnie do 2-3 stopni.

Temperatura o godz. 14.00

Opady będą występować głównie w zachodniej i północnej części kraju. Tam też będzie notowane najwyższe zachmurzenie. Na południowym wschodzie można liczyć za to na sporo chwil słonecznych.

Intensywność opadu o godz. 14.00
Dobowa suma opadu.
Zachmurzenie o godz. 14.00

Wiatr będzie się nasilał. Dominować będą kierunki południowe, w porywach może osiągnąć do 50 km/h. Najsilniej powieje w okolicy Sudetów oraz na północy.

Porywy wiatru o godz. 14.00
lubelak1Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodypogoda,prognoza,śnieg,wiatrCo nas czeka we wtorek? Nadchodzący niż z zachodu, przyniesie nam silniejszy wiatr, opady deszczu i chwilowe ocieplenie przed nadchodzącym powiewem zimy. W nocy na wschodniej części kraju temperatura spadnie poniżej 0 stopni i spadnie do -3. W górach lokalnie znacznie niższej temperatury. Na zachodzie spadnie temperatura miejscami do jedynie...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę