W czwartek i piątek we wschodniej połowie kraju będą występować intensywne opady śniegu, a miejscami zawieje śnieżne. Na drogach ślisko, może zalegać błoto pośniegowe. Z biegiem dnia będzie się też nasilał wiatr (choć nie będzie bardzo silny, porywy do ok. 50 km/h), który dodatkowo spotęguje uczucie chłodu.

Już wieczorem zacznie prószyć na południu Małopolski, a na Górnym Śląsku będzie padać. W nocy intensywne opady śniegu mają przemieszczać się w stronę województwa lubelskiego.  30 listopada przed południem intensywny śnieg obejmie Ziemię Kielecką, Mazowsze, wschodnią część Ziemi Łódzkiej i Podlasie. Po południu strefa opadów może się rozszerzyć po województwo opolskie, wschodnią Wielkopolskę, Warmię i Mazury. Wieczorem w czwartek śnieg ma poprószyć też na Kujawach i Pomorzu Gdańskim, choć tu w północnej części regionu raczej wystąpią opady deszczu.

Wszystko to będzie zachodzić w warunkach przemieszczającego się ukłądu niskiego ciśnienia. Opady z nim związane zanikną dopiero w nocy z piątku na sobotę.

 

Informacje na bieżąco dostepne na: https://twitter.com/MeteoprognozaPL https://www.facebook.com/meteoprognoza/ i ems.meteoprognoza.pl

markOstrzeżeniaW czwartek i piątek we wschodniej połowie kraju będą występować intensywne opady śniegu, a miejscami zawieje śnieżne. Na drogach ślisko, może zalegać błoto pośniegowe. Z biegiem dnia będzie się też nasilał wiatr (choć nie będzie bardzo silny, porywy do ok. 50 km/h), który dodatkowo spotęguje uczucie chłodu. Już wieczorem zacznie...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę