Przed nami ocieplenie, o którym mówiły od kilku dni wszelkie prognozy. Do Polski zaczęło napływać cieplejsze powietrze. Towarzyszyć będą temu opady deszczu, lokalnie już tylko deszczu ze śniegiem a w górach śniegu. Ponadto już w nocy na północy Polski zacznie wzmagać się wiatr, który jutro osiągnąć może w porywach do 90 km/h na wybrzeżu i 50-60 km/h na nizinach. Z pewnością oczyści on powietrze.

Theta-E 850hPa – temperatura ekwiwalentno-potencjalna określonej objętości powietrza na poziomie izobarycznym 850hPa.
Ciśnienie atmosferyczne o godz. 14.00

Noc już będzie zdecydowanie cieplejsza. Spadków temperatury poniżej zera spodziewamy się jedynie na krańcach południowych. Ponadto w niemal całym kraju silne porywy wiatru.

Temperatura o godz. 7.00
Porywy wiatru godz. 7.00

W ciągu dnia  w niemal całej Polsce będziemy mieć kilka stopni na plusie. Niewielki mróz jedynie w górach. Ponadto sporo opadów, głównie deszczu. Najbardziej uciążliwy będzie jednak wiatr, który silnie powieje w niemal całej Polsce. Najsilniej na wybrzeżu. Oto komplet map:

Temperatura o godz. 14.00
Porywy wiatru o godz. 14.00
Natężenie opadów o godz. 14.00
Możliwość opadu deszczu ze śniegiem i śniegu o godz. 14.00
Zachmurzenie o godz. 14.00
lubelak1Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodypogoda,prognoza,wiatrPrzed nami ocieplenie, o którym mówiły od kilku dni wszelkie prognozy. Do Polski zaczęło napływać cieplejsze powietrze. Towarzyszyć będą temu opady deszczu, lokalnie już tylko deszczu ze śniegiem a w górach śniegu. Ponadto już w nocy na północy Polski zacznie wzmagać się wiatr, który jutro osiągnąć może w porywach...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę