Znad zachodniej Europy dotarł do niż, który przynosi opady śniegu na zachodzie oraz bardzo silny wiatr halny w górach.

Jutro dostaniemy się pod wpływ kolejnego niżu, który przyniesie nam ciepłe powietrze oraz bardzo silny wiatr halny w górach i na pogórzach. Przyczyną tak silnego wiatru będzie spory gradient ciśnienia widoczny na południu Polski, a dodatkowo obecność silnego prądu strumieniowego.
Od godzin popołudniowych potężne porywy wiatru notowane są w Tatrach i osiągają 150 km/h. Około godziny temu bardzo silne porywy wiatru notowano w Bielsku Białej osiągały chwilami 38 m/s  (136 km/h). Silne porywy wiatru w tych rejonach utrzymają się do północy później wiatr osłabnie, by już około południa ponownie przybrać na sile.
W wielu rejonach temperatury minimalne wystąpią przed północą, później od południowego zachodu będzie wkraczać cieplejsze powietrze i temperatury zaczną rosnąć. Najchłodniej będzie na północy od około -2 do -4 stopni. Poza tym od 0 do 4 stopni.
Do zachodniej Polski wkroczyły chmury niżu, o którym wspominaliśmy na początku i będą one wędrować na wschód, przynosząc na początku opady śniegu stopniowo przechodzące w deszcz ze śniegiem oraz deszcz. Na wschodzie kraju w wielu miejscach występują mgły przy ujemnej temperaturze.
Jutro czeka nas miła niespodzianka, w całym kraju można spodziewać się rozpogodzeń.
Z południowego zachodu napłynie ciepłe powietrze, na południu kraju temperatura może przekroczyć 10 stopni. Najchłodniej będzie na wschodzie i północy od 2 do 4 stopni.
Opady jeśli się pojawia to tylko miejscami, dopiero pod wieczór do zachodniej Polski wkroczą chmury z opadami związane z niżem znad zachodniej Europy.
Największym zagrożeniem ze strony aury będzie jutro wiatr halny w górach, który na szczytach Tatr czy Sudetów może przekraczać 200 km/h, na pogórzach oraz w Beskidach i Bieszczadach może lokalnie wiać do 140 km/h.  a poza górami w rejonach południowych lokalne porywy mogą osiągać 80km/h. 

 

Z uwagi, że w ostatnim czasie pojawiło się dużo  portali, które prześcigają się w udostępnianiu sensacyjnych wiadomości, pragniemy uspokoić, iz tylko południowa Polska będzie narażona na silny wiatr, a zwłaszcza rejony górskie.

 

 

krzychoPrognoza krótkoterminowaPrognoza pogodyhalny,pogoda,prognoza,wiatrZnad zachodniej Europy dotarł do niż, który przynosi opady śniegu na zachodzie oraz bardzo silny wiatr halny w górach.   Z uwagi, że w ostatnim czasie pojawiło się dużo  portali, które prześcigają się w udostępnianiu sensacyjnych wiadomości, pragniemy uspokoić, iz tylko południowa Polska będzie narażona na silny wiatr, a zwłaszcza rejony...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę