Po ciepłym i wietrznym (szczególnie w górach) dwudniowym okresie przychodzi czas na ochłodzenie. Niż, który spowodował silne porywy wiatru w południowej Polsce dziś znajdował się nad Bałtykiem, a jutro przemieści się nad Morze Białe. Za nim spływa zimniejsze powietrze, które już odczuwają mieszkańcy północno-zachodniej Polski, gdzie temperatura spadła do 1 stopnia.

Rozkład ciśnienia nad Europą w dniu 13 grudnia

Nadchodząca noc przyniesie mróz w większości kraju. Temperatury dodatnie utrzymają się tylko na południowym wschodzie kraju. Miejscami może popadać słaby, przelotny śnieg.

Temperatura minimalna

Obecnie w Polsce północnej przechodzą słabe opady deszczu i śniegu. W ciągu nocy opady zaczną przechodzić w formę stałą. Natomiast jutro w Bieszczadach możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm.

Możliwość wystąpienia opadu śniegu

Ochłodzenie najbardziej odczują mieszkańcy Polski północnej, szczególnie Pomorza gdzie jutro spodziewamy się temperatur maksymalnych sięgających zera stopni. Cieplej będzie w pozostałej części kraju do 2-3 stopni a na południu do 4.

Temperatura maksymalna

Po południu znów zacznie wiać, początkowo na Pomorzu Zachodnim.

Porywy wiatru na wysokości 10 m podane w m/s

Późnym wieczorem prędkość wiatru znacznie wzrośnie, miejscami porywy mogą sięgnąć 70 km/h, a w górach około 90 km/h.

Porywy wiatru na wysokości 10 m podane w m/s

Ochłodzenie te przyniesie trochę słonecznej pogody, pochmurno będzie miejscami na północy oraz na południowym wschodzie kraju.

% zachmurzenia
morz3Prognoza krótkoterminowaPrognoza pogodypogoda,prognoza,śnieg,wiatrPo ciepłym i wietrznym (szczególnie w górach) dwudniowym okresie przychodzi czas na ochłodzenie. Niż, który spowodował silne porywy wiatru w południowej Polsce dziś znajdował się nad Bałtykiem, a jutro przemieści się nad Morze Białe. Za nim spływa zimniejsze powietrze, które już odczuwają mieszkańcy północno-zachodniej Polski, gdzie temperatura spadła do...Pogoda to nasz żywioł
razy otworzono stronę